Swiatgwiazd.pl > Newsy > Pogrzeb Witolda Paszta. Córki artysty opublikowały prośbę rodziny
Aleksandra Gadzińska
Aleksandra Gadzińska 24.03.2022 09:55

Pogrzeb Witolda Paszta. Córki artysty opublikowały prośbę rodziny

Witold Paszt EA
TRICOLORS/East News

Pogrzeb Witolda Paszta odbędzie się już niebawem. Tymczasem córki gwiazdora zamieściły gorący apel do wszystkich, którzy tego dnia zechcą pożegnać artystę. Na Facebooku pojawił się komunikat w sprawie uroczystości.

Witold Paszt odszedł 18 lutego, pozostawiając rodzinę, przyjaciół i współpracowników w niepomiernej żałobie. Niemal miesiąc temu bliscy z rozpaczą informowali o śmierci założyciela grupy Vox. Teraz zakomunikowali gorącą prośbę.

Pogrzeb Witolda Paszta. Za kilka dni bliscy i znajomi pożegnają artystę

Cała Polska nie mogła uwierzyć, kiedy w sobotę 19 lutego media obiegła tragiczna wiadomość. Witold Paszt odszedł w otoczeniu najbliższej rodziny i ukochanych zwierząt, dzień po drugiej rocznicy swojej żony, Marty.

Bliscy długo zwlekali z ogłoszeniem daty pogrzebu. Plany pokrzyżowała sytuacja w Polsce i na Ukrainie, związana z rosyjskim atakiem. Rodzinne miasto artysty stanęło na drodze setek uchodźców uciekających z atakowanego kraju. Dopiero w zeszłym tygodniu podano datę i miejsce pochówku gwiazdora.

Pogrzeb Witolda Paszta odbędzie się 18 marca. Artysta spocznie u boku ukochanej oraz teściów na cmentarzu komunalnym w Zamościu. Swoje przybycie zadeklarowali m.in. przedstawiciele Telewizji Polskiej, a obecność mieli zapowiedzieć także dyrektor, Jacek Kurski oraz dawny przyjaciel muzyka, Ryszard Rynkowski.

Pogrzeb Witolda Paszta: Pojawił się komunikat od córek

Po tym, jak do informacji publicznej trafiła ustalona data pogrzebu, na profilu Witolda Paszta, w mediach społecznościowych pojawił się nowy komunikat, a w nim gorący apel do wszystkich, którzy tego dnia zapragną pożegnać artystę. Prośbę wystosowały córki gwiazdora, Natalia i Aleksandra, potwierdzając jednocześnie datę i godzinę ceremonii.

– Pożegnanie Taty odbędzie się 18 marca o godz. 13:00 w kaplicy cmentarza komunalnego w Zamościu. Urna z prochami zostanie przewieziona na cmentarz na ukochanym motocyklu Taty w kawalkadzie motocyklistów z zamojskich klubów – czytamy.

Rodzina poprosiła o szacunek i nieskładanie kondolencji na cmentarzu, podkreślając, że Witold Paszt bardzo dbał o prywatność. Zaapelowały także, aby nie rejestrować pogrzebu, nie robić zdjęć rodzinie i nie używać smartfonów. Poza tym, we wpisie pojawił się nietypowy komunikat:

Uczestników uroczystości serdecznie prosimy o nieprzynoszenie kwiatów i zniczy. Tata byłby najszczęśliwszy, gdyby zamiast tego dokonali Państwo darowizny na rzecz jednego z zamojskich stowarzyszeń dla dzieciaków lub dla zwierzaków – poinformowały Natalia i Aleksandra, podając numery kont wybranych instytucji.

Nie jest tajemnicą, że Witold Paszt miał wiele serca i miłości do wszystkich istot. W jego domu królowały zwierzęta, a ze swoimi wnukami miał niezwykły, bardzo bliski kontakt. Po jego odejściu w głębokim smutku pogrążyły się nie tylko córki, ale także wnuczęta: Maciek i Nadia.

Artykuły polecane przez redakcję Świat Gwiazd:

1. Smutny dzień dla rodziny Gesslerów. Lara dodała przykry wpis, dziś miał obchodzić urodziny 2. Fani wściekli się na Idę Nowakowską. Niebywałe, z kim zobaczyli ją na mieście 3. Kasia Cichopek przerwała milczenie. Nagle zwróciła się do fanów, nieźle się zdziwią

Jeżeli chcesz się podzielić informacjami na temat gwiazd i nowinek ze świata show-biznesu koniecznie napisz do nas na adres: [email protected]

Źródło: WP Gwiazdy

Tagi: Witold Paszt