Najpopularniejszy serwis showbiznesowy w social mediach
Wyszukaj w serwisie
newsy tylko u nas foto Film i TV kobieta quizy
Swiatgwiazd.pl > Newsy > Krzysztof Globisz na festiwalu w Gdyni. Tak wygląda po udarze i trepanacji czaszki
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 21.09.2023 17:14

Krzysztof Globisz na festiwalu w Gdyni. Tak wygląda po udarze i trepanacji czaszki

Krzysztof Globisz na festiwalu w Gdyni
Jak wygląda teraz Krzysztof Globisz?, fot. KAPiF

Krzysztof Globisz był jednym z najpopularniejszych polskich aktorów. Jego karierę kilka lat temu niemal zaprzepaścił rozległy udar mózgu. Po tym zdarzeniu przeszedł zabieg trepanacji czaszki i poddał się wieloletniej rehabilitacji. Teraz pokazał się na festiwalu filmowym w Gdyni. Jak wygląda obecnie?

Krzysztof Globisz miał udar mózgu

Globisz zyskał ogromną popularność dzięki produkcjom „Anioł w Krakowie” i „Zakochany anioł”. Jego filmografia jest bardzo bogata, podobnie jak dorobek serialowy. Niestety, jego kariera zamarła w lipcu 2014 roku, kiedy aktor przeszedł rozległy wylew.

Zdarzenie spowodowało przerwę w pracy zawodowej. Wielomiesięczne leczenie, rehabilitacja i wsparcie żony Agnieszki pozwoliło mu pojawiać się w kolejnych produkcjach, jednak najnowsze nagrania i zdjęcia pokazują, z jak poważnymi konsekwencjami mierzy się do dzisiaj.

Krzysztof Globisz.jpg
Krzysztof Globisz w 2010 roku, fot. KAPiF
Krzysztof Globisz.jpg
Krzysztof Globisz w 2016 roku, fot. KAPiF
Krzysztof Globisz.jpg
Krzysztof Globisz w marcu 2014 roku, fot. KAPiF
Co się dzieje z Krzysztofem Globiszem? Aktor musi poruszać się o lasce, widok doprowadza do łez Filip Chajzer zniknął z "DDTVN". Teraz tak chce zarabiać na życie. To koniec z telewizją?

Krzysztof Globisz: konsekwencje udaru

W dniu, w którym doznał wylewu, Globisz jeszcze nagrywał słuchowisko radiowe. Kiedy jakiś czas później zadzwoniła do niego żona Agnieszka, zrozumiała, że stało się coś bardzo złego. Krzysztof bełkotał, miał potworny problem z mówieniem. Wezwano lekarzy, a ci zabrali go do szpitala: na miejscu okazało się, że aktor doznał rozległego udaru i jest w stanie krytycznym.

Globisz przeszedł trepanację czaszki, bardzo długo utrzymywano go w śpiączce farmakologicznej. Lekarze prognozowali, że nie będzie mógł się ruszać ani mówić. I rzeczywiście aktor miał sparaliżowaną prawą połowę ciała. Doznał też afazji, czyli zaburzeń mowy. Wysiłki rodziny i rehabilitantów sprawiły cud: obecnie aktor porusza się o lasce, ale samodzielnie. A jak czuje się poza tym?

Wiosną tego roku na ekrany wszedł film fabularny na podstawie jego historii. W „Prawdziwe życie aniołów” zagrał postać, którą spotkało dokładnie to samo, co jego. W żonę Agnieszkę wcieliła się Kinga Preis. Globisz pojawił się na premierze, poruszając się o lasce.

Teraz aktor przybył na kolejne ważne wydarzenie: 48. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Globisz promuje kolejny film ze swoim udziałem. Poniżej szczegóły.

Krzysztof Globisz.jpg
Krzysztof Globisz na premierze “Prawdziwe życie aniołów”, fot. KAPiF
Krzysztof Globisz.jpg
Krzysztof Globisz na premierze “Prawdziwe życie aniołów”, fot. KAPiF
Krzysztof Globisz.jpg
Krzysztof Globisz i Kinga Preis na premierze “Prawdziwe życie aniołów”, fot. KAPiF

Krzysztof Globisz na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni

Na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oficjalną, uroczystą premierę miał film „Sny pełne dymu” w reżyserii Doroty Kędzierzawskiej. W główne role wcielili się w nim właśnie Globisz oraz Żaneta Łabudzka-Grzesiuk. Wszyscy wzięli udział w konferencji prasowej.

Fani aktora z pewnością ucieszyli się, widząc go poruszającego się samodzielnie, choć opierając się o laskę i z jedynie małą pomocą innych. Globiszowi dopisywało poczucie humoru, a na konferencji prasowej często „komentował” wypowiedzi towarzyszących mu twórców krótkimi dźwiękami harmonijki. Niestety widać wyraźnie, że afazja wciąż bardzo utrudnia mu komunikację.

Krzysztof Globisz 2023.jpg
Krzysztof Globisz na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2023, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Krzysztof Globisz 2023.jpg
Krzysztof Globisz na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2023, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA
Krzysztof Globisz 2023.jpg
Krzysztof Globisz i Żaneta Łabudzka-Grzesiuk na 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni 2023, fot. Jacek Kurnikowski/AKPA

Nagranie z konferencji prasowej „Sny pełne dymu” na 48. FPFF w Gdyni: